Akademia Aquafresh i wizyta stomatologa w przedszkolu

W związku z udziałem w programie Akademii Aquafresh w piątek mieliśmy okazję gościć stomatologa w naszym przedszkolu, zgromadziliśmy się w jednej z sal, by dowiedzieć się, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.

Dzieci słuchały, a Pani stomatolog odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami.
Pan stomatolog za zgodą rodziców, przejrzał zęby dzieci i na specjalnej karteczce dla napisał informację czy ząbki są zdrowe czy wymagają leczenia. Badanie było bezbolesne z uśmiechem na ustach.
Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.
Relacja 2016-10-09, 16:47 | autor: administrator strony