RODZINNY PIKNIK POD CHMURKĄ

W Przedszkolu Miejskim nr 11 w Będzinie, 6 czerwca 2019 roku około godziny 12.00 rozpoczął się I piknik rodzinny zatytułowany:
„Piknik rodzinny pod chmurką”.
Pikniki wymagają dużego nakładu pracy personelu placówki,
opierają się na współpracy ze środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim współpracą z wszystkimi rodzicami.
Warto wspomnieć, że część rodziców wyróżniała się szczególnym zaangażowaniem. Uczestniczyła systematycznie
w spotkaniach z personelem przedszkola, dotyczących organizacji pikniku, poświęcając swój drogocenny czas.
Wszyscy pracownicy przedszkola starali się sprawić, by ten dzień był jak najpiękniejszy i atrakcyjny dla wszystkich dzieci.
Nadszedł dzień pełen pracy, zdenerwowania, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy, pozytywnych przeżyć.
Wreszcie ten moment na czas spędzony miło i atrakcyjnie, w naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”.
Od rana w placówce pachniało własnoręczne przygotowanymi wypiekami przez personel placówki, można było również wyczuć zapach pysznego żurku. Nasz dzielny Pan konserwator z pomocą nauczycielek, zajęli się ustawieniem stołów i namiotów.
Różne stoiska wyrastały na boisku przedszkolnym jak grzyby po deszczu.
Około 12.00 na boisko wyszły nasze dzieci i ku ich zdziwieniu pojawiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3
im. Kornela Makuszyńskiego z Będzina, która szybko podzieliła nasze dzieci
i zaczęły się zabawy sportowe z dawnych lat:
gra w kapsle, skakanie w gumę i w skakankę oraz wiele innych zabaw.
Warto dodać, że młodzież ze szkoły przyjechała
wraz z Paniami, które w ramach projektów: „Młodzi w akcji” i „Trzymaj formę” przyczyniły się do uatrakcyjnienia naszego pikniku.

Na pikniku nie zabrakło gości: Zastępcy Naczelnika w Wydziale Oświaty
Pani Agnieszki Bąk oraz Inspektora ds. szkół podstawowych
i gimnazjów Pani Eweliny Grad, dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością i zapraszamy na kolejne uroczystości.

Piknik prowadził didżej Samba, który porwał nasze dzieci do zabawy.
Od godziny 13.00 do końca pojawiali się rodzice, którzy zostali wciągnięci do zabawy wraz z dziećmi.
Atrakcją przez cały piknik była dla dzieci wielka dmuchana zjeżdżalnia.
Nie zabrakło stoiska z książeczkami z Biblioteki Publicznej Miejskiej
i Powiatowej im. S. Żeromskiego. Filii nr 9, gdzie dzieci doskonale się bawiły, tworząc ilustrację do bajek.
Było możliwe tworzenie z klocków lego dzięki wizycie Pani Kingi
z Bricks 4 Kidz dzieci naprawdę dobrze się bawiły.
Stały foto butki, w których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Można było wpleść sobie warkoczyka we włosy dzięki
Pani z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Dąbrowy Górniczej.
Również dekorowanie babeczek było super atrakcją.
Chyba najważniejsze stoiska to, te gdzie nasze Panie z obsługi pilnowały aby każdy był pojedzony i aby nie był spragniony, stoisko z kiełbaskami dla dzieci (i nie tylko) zakupionymi przez Radę Rodziców, które dzielnie obsługiwał mimo wielkich upałów nasz
Pan konserwator oraz stoisko gdzie nad bezpieczeństwem czuwała nasza pielęgniarka Pani Ania.

Na koniec dzieci odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna Łagisza, gdzie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, zobaczyć jak pracuje strażak, jakie ma stroje oraz po co im potrzebne, ale nie ukrywamy, że najfajniejszą frajdą dla dzieci było lanie wody z węża strażackiego.

Nasz didżej do końca prowadził imprezę, na koniec wyciągnął magiczną skrzynię, gdzie można było robić zdjęcia z różnymi rekwizytami i kiedy padł refren piosenki:
To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść,
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic
To już jest koniec …., nasi rodzice zabrali dzieci i poszli do domków.

Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas
z rodziną na świeżym powietrzu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki materialne, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie.
Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki.
Dzięki Wam nasz I Piknik Rodzinny pod chmurką był niepowtarzalny.

Na koniec możemy dodać, że piknik się udał, tylko chmurki nie było …

Komunikat 2019-06-07, 23:40 | autor: administrator strony