LEGO PRZYGODA

Dawno, dawno temu, jako parozębny szkrab, uraczony zostałem przez dziadka niepozornym tekturowym pudełkiem. Kolorowe opakowanie zdecydowanie zachęcało do zaznajomienia się z zawartością podarunku, co też bezzwłocznie uczyniłem. Po bezceremonialnym otwarciu prezentu, oczom moim ukazały się niepozorne klocki ze śmiesznymi wypustkami. Wówczas nie zdawałem sobie jeszcze sprawy, ile radości dostarczą mi wspomniane kolorowe elementy… Przez wiele roboczogodzin spędzonych na zabawie z LEGO, do plastikowego życia powołane zostały rozmaite budowle o przedziwnych kształtach, ucieleśniające nieposkromioną wyobraźnię dziecka. Tak, duńskie klocki stanowiły esencję dzieciństwa tak mojego, jak i wielu innych nieletnich. Minęły lata, a zakurzone graniastosłupy spoczęły na dnie obskurnej piwnicy. Teraz zaś ja sam jestem dziadkiem i… zaraz, do wieku emerytalnego mi jeszcze trochę brakuje, niemniej LEGO faktycznie pozostały nietknięte… do czasu.

Komunikat 2014-02-19, 22:35 | autor: administrator strony