Wizyta firmy INTERPROMEX z okazji DNI ZIEMI

Przedsiębiorstwo Techniczno – Handlowo – Usługowe INTERPROMEX Spółka z o.o. postało w 1993r, prowadzi działalność w zakresie usług komunalnych, oczyszczania zimowego i letniego dróg, wykonuje roboty drogowe, zarządza Targowiskami Miejskimi w Będzinie jak również administruje cmentarzami komunalnymi.
Jak się również okazało pracownicy przedsiębiorstwa znakomicie prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. Zajęcia bardzo dobrze przygotowane i urozmaicone. Dostosowane do wieku uczestników. Mali uczestnicy wynieśli bardzo ważną wiedzę między innymi na temat: recyklingu, sposobów unieszkodliwiania odpadów, potrzebę segregowania odpadów oraz jak segregować odpady według przynależności do utylizacji lub powtórnego wykorzystania. Wiedza podana w przystępny sposób. W czasie wizyty dzieci mogły również dokładnie przyjrzeć się pracy ŚMIECIARKI - przystosowanej do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania lub utylizacji. Jej cechą charakterystyczną o czym przekonały się dzieci jest urządzenie załadunkowe umożliwiające wysypywanie odpadów do skrzyni ładunkowej bezpośrednio z pojemników dostosowanych do tego urządzenia oraz zgniatarka, która bardzo podobała się dzieciom. Dzieci z wizyty wyniosły moc wrażeń ale i wiele informacji przydatnych w życiu codziennym wiedzą że należy segregować odpady jak dbać aby było ich jak najmniej.
Komunikat 2014-05-11, 08:43 | autor: administrator strony