Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom,
że pomaganie może być przyjemne?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy to wzięcia udziału
w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Projekt ”Wszystkie kolory świata” jest projektem edukacyjnym, opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF, zwany w dalszej części UNICEF.
Cele projektu
Celem Projektu Edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata” jest:
 kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
 pokazanie dzieciom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
 zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Zapraszamy rodziców i dzieci do wykonania laleczki.

W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

Wystawa laleczek w placówce – podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Sudanu Południowego, przekazując na ten cel darowiznę.

Komunikat 2014-10-12, 21:17 | autor: administrator strony